• Podmienky organizácie režimu stravovania v školskom zariadení a podmienky úhrady nákladov na stravovanie.

• Špeciálna základná škola, Ďumbierska 15, 974 11 Banská Bystrica

Podmienky organizácie režimu stravovania v školskom zariadení a podmienky úhrady nákladov na stravovanie:

Príspevky na čiastočnú úhradu nákladov na stravovanie a podmienky úhrady sú určené rozhodnutím riaditeľky školy Vnútornou smernicou č. 3/2019 v súlade s finančnými pásmami vydanými Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky.

Veková skupina stravníkov       Obed      Nákup potravín     Dotácia na stravu   Úhrada zákonného zástupcu

stravník ZŠ

I. stupeň                                       1,21              1,21                         1,20                               0,01

stravník ZŠ

II. stupeň                                      1,30              1,30                         1,20                               0,10

stravník

praktická škola                            1,41             1,41                          0,00                              1,41

• Zákonný zástupca žiaka uhrádza príspevok na stravovanie mesačne najneskôr do 10. dňa v mesiaci spôsobom, ktorý si zvolil.

• Úhrada zákonného zástupcu dieťaťa sa znižuje o poskytnutú dotáciu k stravovacím návykom o 1,20 € podľa osobitného predpisu iba v prípade, ak sa dieťa/ žiak zúčastní výchovno-vzdelávacieho procesu v škole a odoberie prihlásený obed.

• V prípade neprítomnosti žiaka v škole je povinnosťou zákonného zástupcu odhlásiť dieťa z obeda v stanovenom čase, deň vopred do 14.00 hod. V prípade ochorenia ráno do 7.30 hod.

• Za neodhlásenú stravu sa dotácia k stravovacím návykom neposkytuje, zákonný zástupca žiaka je povinný za včas neodhlásenú stravu uhradiť cenu stravného lístka v plnej výške.

• V prípade neuhradenia rozdielu neodstravovaných obedov pre neprítomnosť na výchovno-vyučovacom procese do 10. dňa nasledujúceho mesiaca bude žiak vylúčený zo stravovania do uhradenia rozdielu.

• Rodič (zákonný zástupca) žiaka, je povinný prihlásiť žiaka na stravovanie formou zápisného lístka u vedúcej školskej jedálne. Pokiaľ rodič (zákonný zástupca) neprihlási dieťa na stravovanie, žiak nebude mať stravu.

Mgr. Lýdia Miklošovičová

• Špeciálna základná škola
        • +421 048/4141277 +421 048/4126052 - sekretariát, ekonomické oddelenie +421 048/4142035 - vedúci školskej jedálne mobil škola sekretariát: 0911 930 528
        • Ďumbierska 15, 974 11 Banská Bystrica 97411 97411, Banská Bystrica Slovakia